მესტიის მიმართულებით დამატებითი ავიარეისები დაინიშნა
თებერვლის ბოლოს სვანეთში დაგეგმილი მასშტაბური ღონისძიებების გამო, საქართველოს აეროპორტების გაერთიანებამ მესტიის მიმართულებით დამატებითი ფრენები დანიშნა. გადაწყვეტილების მიზეზი გაზრდილი მგზავრთნაკადი და რეგიონში დაგეგმილი „გემო ფესტი“ და ფრირაიდის (Freeride) მსოფლიო ჩემპიონატია.
21-22 თებერვალს სვანეთი კულინარიულ ფესტივალს უმასპინძლებს, ხოლო 21-28 თებერვალს რეგიონი მსოფლიოს საუკეთესო მოთხილამურეებსა და სნოუბორდისტებს მიიღებს.
დამატებითი რეისების განრიგი
ნატახტრიდან მესტიის თამარ მეფის სახელობის აეროპორტის მიმართულებით და პირიქით, 19-დან 23 თებერვლამდე სულ 5 დამატებითი რეისი შესრულდება:
• 20 თებერვალი: გაფრენა ნატახტრიდან (15:00), გაფრენა მესტიიდან (16:30).
• 22 თებერვალი: გაფრენა ნატახტრიდან (15:00), გაფრენა მესტიიდან (16:30).
• 23 თებერვალი: გაფრენა ნატახტრიდან (15:30), გაფრენა მესტიიდან (17:00).
ბილეთების ფასები და პირობები
ამ ეტაპზე ნატახტარი-მესტიის მიმართულებით რეგულარული ფრენები კვირაში 6-ჯერ სრულდება. რაც შეეხება მგზავრობის ღირებულებას:
• ერთი გზა ბილეთის ფასი 50 ლარია;
• 0-დან 3 წლამდე ჩვილებისთვის მგზავრობა უფასოა;
• 3-დან 12 წლამდე ბავშვებისთვის მოქმედებს 30%-იანი ფასდაკლება.
ამ ეტაპზე, ნატახტარი-მესტიის მიმართულებით და პირიქით, ფრენები კვირაში 6 სიხშირით სრულდება. შეგახსენებთ, ნატახტარი-მესტიის მიმართულებით ფრენა 90 ლარი ღირს. 0-დან 3-წლამდე ჩვილები უფასოა, ხოლო 3-დან 12-წლამდე ბავშვებზე მოქმედებს 30 %-იანი ფასდაკლება.